KORSTNAD

Jaanus Järveküla
Jaanus Järveküla

Korstna pitsides oleme hoidnud võimalikult vanat kujundust. Korstna pitsi saab lugeda igati hoone välisilme kujundajaks ja ehiselemendiks.

Teostame väga erineva kuju ja suurusega pitse. Saab tellida ka sädemepüüdjaga pitsi, kus sädemepüüdja ülesannet täidavad kivist kaared.

Pitside puhul lähtume sellest, millise temperatuuriga gaasid jõuavad üles. Vastavalt sellele teostame kortsna pitsi sisu. Välisilmele see loomulikult mingeid piiranguid ei sea, aga elueale annab see juurde märkimisväärselt.

Oma tehtud korstna pitsid katame happekindlast, roostevaba plekist korstnamütsiga, millele paigaldame ka kaare vastavalt valdavate tuule suunale. Kaar hoiab ära lõõri pinna erosiooni.

Meeldivat vaatamist!

Palun jagage!

4. kategooria pottsepp Jaanus Järveküla


KORSTNAD


KORSTEN 01

Tegemist on 1900-ndate alguse stiilis korstnapitsiga. Lõõri ristlõike pindala on 14x27cm. Korstna pitsi osa on vooderdatud šhamotiga, et silikaat vastu peaks. Korstna täispikkus 7 meetrit.


Korsten-001


KORSTEN 02

Lode tellistest valgel vuugil korstnapits. Happekindlast roostevabast müts on toonis RR32. Alumine katust kopeeriv krae on jäetud uue katuse loodimise jaoks kõrgem.


02

Korsten-002


KORSTEN 03

Tegemist on 1900-ndate stiilis korstnapitsiga. Lode tellis ja valge vuuk. Seda korstna pitsi kutsus Klient hellitavalt “Kärbseseeneks”. (3) Pilt sellest, kuidas korstnapits majale näo annab. Lisaks praktilisele poolele saab muuta ka korstna maja ehis elemendiks. Korsten kaunistab maja. Selle korstna Tellija soov oli väga lihtne: “Meister, tee mu majale korsten, mis küla teeb kadedaks!”.


01b

Korsten-003

Korsten-009


KORSTEN 04

Lihtne, kuid ilus. See töö on ajast, kui ma alles tellise kunstiga algust tegin ehk siis aastaid kümme tagasi.


Korsten-004


KORSTEN 05

Selle korstna pitsile mina panin nimeks “Endel”- madal ja matsakas. Lõõri ristlõike pindala on 27×27 cm; šhamottvooder, silikaatkivi voodriks.


Korsten-005


KORSTEN 06

Sepa talu korstnad. Lode kivi ja hall vuuk. Klient soovis lihtsat kuid ilusat lahendust, sest vanad korstnapitsid ei oleks kannatanud enam. Happekindlast roostevabast mütsid on toonis RR75.


Korsten-006


KORSTEN 07

Korralik korsten suure lõõriga on viimistletud lode kiviga hallil vuugil. Sees on šhamott vooder. See korstnapits on loodud kestma.


Korsten-007


KORSTEN 08

Saab ka nii. Ääretult ilus katus, kuid Klient soovis aja kokkuhoiu mõttes võimalikult kiiret varjanti korstna osas aja puuduse tõttu. Järgitud on kõiki nõudeid, mida nõutakse rookatuse puhul korstnalt.


Korsten-008


KORSTEN 09

Ventilatsiooni korstnad.


Korsten-010


KORSTEN 10

Aseri tellistest korstna jalg.


Korsten-011-jalg


KORSTEN 11

Suur telliskortsen, mille lõõri ristlõike pindala on 27×27 cm. Täispikkus on 8.7 meetrit, ja koosneb see töö 805-st tellisest. Kogu korsten täispikkuses on viimistletud valgel vuugil. Vahelaest läbiviik on teostatud korstna kivide väljaastumistega, kus kõige laiem osa läheb läbi vahelae, ja kortsna paksus selles puntis on 26 cm. Korstna pits on teostatud Juugendstiilis, tagamaks sellele kodule maksimaalse väljanägemise ja ajastule omase stiili. Ei saa unustada, et oli aeg, kus Viljandimaa oli sellises stiilis korstnapits ikka väga paljudel majadel.  • Loe tagasiside meie tehtud tööst siit.

KÜSI HINNAPAKKUMIST!


 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s