PLIIDID JA SOEMÜÜRID

Jaanus Järveküla
Jaanus Järveküla

Vaata siit kõik meie poolt loodud pliidid ja soemüürid.

Meeldivat vaatamist!

Palun jagage!

4. kategooria pottsepp Jaanus Järveküla


PLIIT 01

Pliit praeahjuga. Pliit on viimistletud siis lode tellisega valgel vuugil.


07
Pliit-01

PLIIT 02

Väike aga asjalik pliit. Pliidil viimistluseks on siis kaks riiulit. Pliidil on teostatud koonus kolle ja korralik termos, mille kütab täielikult üles suvine siiber soemüüris.


Pilt-protsess 01a
Pliit 02

SOEMÜÜR 03

a. Avarate lõõride soemüür. Keskel on tõusev lõõr, mõlemal küljel – langev lõõr. Alt ja ülauühendustega. Keskmine tõusev on voodertatud šhamotiga. Õiged šhamoti paksused hoiavad ära mõrade tekke.

b. See külg, mis jäi siis teisele poole. Kõik puhastusluugid said Kliendi soovil teenindusruumi  poole.PLIIT 04

Vana pottkivi pliit oli väljast veel korralik, aga sisu oli täielikult amortiseerunud. Pliidi sisu sai täielikult vahetatud, eemaldatud sai vana värv nii soojamüürilt, kui ka pliidilt, ja kaetud sai pliit tervenisti maakivi voodriga.
Soojusmahutavus muutus märkimisväärselt ja maakivi kui väga hea soojusjuht õigustab ennast täiesti sellise lahenduse puhul.
Vanast lillaks värvitud pliidist sai siis sellline nagu pildilt näha.


06
Pliit-04

PLIIT 05

Pliit on lahendatud koonus koldega, et puid mahuks ühe kütiskorraga rohkem koldesse, ja et puud põleksid ühtlaselt allapoole suunaga kolde resti poole. Testides on andnud see väga häid tulemusi.

Pliidil puudub praeahi. Selle asemele on konstrueeritud massiivne termos, mis on maakividest. Maakivi soojeneb ruttu ja annab ka sooja hästi välja.

Pliit on lahendatud lode täistellisega, mille laius on 85 mm. Šhamotina on kasutatud saksa valget. Pliidi kõrval oleva puude hoiu koha plaadid on kohalik taluvalu toode ja 30 mm paksune plaat. Valatud kohapeal taluhoovis.

  • Vaata ka video siit!

04
04
02

SOEMÜÜR 06

Soemüür on lahendatud viie talvise lõõriga, mille kogupikkus on ca 10 meetrit. Müüri kogumass on ca 3 tonni. Suvise lõõri pikkus on 1.7 meetrit. Suvist lõõri kasutatatakse ka vastavalt vajadusele käivitussiibrina.

Soojakapp on rohkem disainväärtust omav iluasi, kui praktilise väärtuse looja, kuid sellegi poolest, –  kui müür on pärast kütmise lõppu piisavalt jahtunud, saab sinna asetada kuivama näiteks sibulaid, küüslauku ja õunu.

Lõõrid on jäetud piisavalt suured ja lõõri pöörded piisavalt avarad, et sinna tekkiv tuhk ja tahm ei takistaks tõmmet. Tava siibreid ei ole kasutatud, et anda rohkem konkreetset ja asjalikumat olemust soemüürile, ja et mitte kaotada disainis.

Soemüüril on paks põrand, mis moodustab alumise sokli. Lagi on ka loodud võimalikult paks. Ja seda on kahel eesmärgil. Esiteks, tuleohutus . Teiseks, salvestusvõime.

Kasutatud on lode tellist mõõduga 250x85x65 mm. Vana pliidi ja soemüüri lahendusega juhiti leek otse soemüüri . Uue lahendusega maandatakse leek pliidi langevas lõõris nii, nagu peab.

  • Vaata ka video siit!

Pilt-protsess 05a
14
10
12
18

PLIIT 07

Tegemist on väikese pliidiga, mille mõõt on 94×63 cm ja kõrgus 83 cm. Pliidi kolle on laotud lappi šhamotiga, tagamaks koldele pika eluea ja salvestus massi. Pliit on lahendatud ühe langeva ja ühe tõusva lõõriga, et leek ei läheks otse soemüüri. Tõusva lõõri puhastuse jaoks on paigaldatud ka tahmaluuk. Pliidiraua alune soojeneb ühtlaselt ja kogu sisemise raua ulatuses tagamaks kiire soojaeralduse kööki ja söögi tegemisel maksimaalse võimekuse ja pinna. Tulemus sai ilus, konkreetne. Pisike pliit, mis sobib ideaalselt väikesesse kööki!LUDMILLA PLIIT JA SOEMÜÜR (2019)


Eritellimusel pliidi välisraud, mille mõõt on 75×65 cm koos kulbirauaga. Kliendi soov oli pisike pliidike, mis tagaks toidutegemise võimaluse nii, et mahuks ära väike pott ja pann. Klaasist uks avaneb köögi laua poole, et köögis kohvi juues saaks nautida elava tule maagiat.

Soemüür on lahedatud kolme talvise lõõriga. Loe edasi…RAIDU PLIIT JA SOEMÜÜR (2019)


Tegemist on eri mõõdus pliidiga, mille ühes otsas on puupliit ja teises otsas – gaasipliit. Pliidi all on kolmes küljes varbaeendid tagamaks võimalikult mugava askeldamise pliidi ümber. Loe edasi…  • Loe tagasiside meie tehtud töödest siit.

KÜSI HINNAPAKKUMIST!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s