UUDISED


Jaanus Järveküla
Jaanus Järveküla

Loe, mis huvitavat meil toimub…


31.12.2018 – Aitäh, 2018! Tere tulemast, 2019!!!

Täname kõiki oma Kliente ja Koostööpartnereid meeldiva koostöö eest!

Paigaldatud sai sellel aastal ca 4900 tellist. Nii mõnedki pliidi remondid sai tehtud. Mitmetesse kodudesse sai rajatud uus soe süda ja seal, kus seda ei olnud üldse, on saanud ruumid uue kasutuse ja väärtuse tänu kütteseadmele. Teostatud sai kaks Juugend stiilis kortsnapitsi, elustamaks seda vana ja väärikat stiili. Vaatamas sai käidud mitmeid vanu ja väärikaid ahjusid, ja Kliente suunatud vanade
meistrite kätetöö säilitamisel. Mitmed vanade majade Omanikud said teada konsultatsiooni käigus, milliste väärtusega on neil tegemist ja kui vajalik on selle säilitamine.

Õpitud sai juurde hulgaliselt teadmisi, läbitud hulgaliselt koolitusi äärmiselt tarkade ja asjalike Inimeste juures. Kohtutud huvitavate Inimestega, läbi mille avardus maailm veelgi. “MEIE” Inimesed on need, läbi kelle me suudame luua uut väärtust – väärtust, mis on suuteline kestma ja ühendama…

Head Uut Aastat


24.12.2018 – Soovime Teile ilusaid Jõulupühi, head Vana Aasta lõppu ja veel paremat Uut Aastat! Et Teie kodu oleks soe, ilus, mugav ja turvaline! Et Teie hinges valitseks alati rõõm ja meelerahu!

Stone-and-Crystal-OÜ-jõulusoovid-2018


04.12.2018 – Käisin loenguõhtul teemal “Miljööväärtused”.

Loeng oli samuti korraldatud Tartu Restaureerimiskeskuse poolt ja lektoriks oli Brita Karin Arnover (Tartu linna kultuuriväärtuste vanemspetsialist miljööväärtuslikel aladel). Loengul on käsitletud järgmised teemad:

  • Miljööväärtuslikud hoonestusalad linnades
  • Tartu miljööaladel kehtivad põhimõtted ja nõuded
  • Kust otsida infot oma maja kohta, ning kust leida abimaterjale?
  • Ülevaade olukordadest, mis juhul on ehitusprojekti vaja, koos näidetega.

Tegin ka väikese kokkuvõtte – loe siit!


10.11.2018 – Olin loengupäeval teemal “Vana maja iga-aastane hooldusring ja ajaloo uurimine”.

Loengupäev oli korraldatud Tartu Restaureerimiskeskuse poolt ja lektoriks oli restaureerimis- ja ehitushoolde spetsialist ning mitme hoonehoolduse teemadel avaldatud raamatu autor Lea Täheväli Stroh. Päeva jooksul saime teada:

  • Kuidas hoolitseda maja eest nii, et ta säiliks aastakümneid ilma suuremate renoveerimisteta.
  • Kuidas hoida kokku raha hoonet õigel ajal hooldades.
  • Kuidas ära tunda hoonet kahjustavaid tegureid ning neid likvideerida.
  • Kuidas vältida majas liigniiskust.
  • Kust leida informatsiooni oma maja kohta?
  • Kuidas renoveerida maja ajastutruult ning ka ehitustehniliselt korrektselt.

Koolitus oli väga põhjalik ja huvitav! Tegin ka kokkuvõtte – loe siit!


22.10-26.10.2018 – Olin koolitusel “Keskkonnasäästliku kütteseadme ehitus”, mis oli organiseeritud Eestimaaehitus MTÜ poolt ja kestis 5 päeva Haanjas, Võrumaal.

KESKKONNASÄÄSTLIKU KÜTTESEADME EHITUS 2018

Tegemist oli siis Eestimaaehituse MTÜ poolt korraldatud koolitusega, kus tutvustati pilukolde ehitust. See nädalane koolitus oli äärmiselt huvitav ja hariv, kus sai koostööd teha koos omaala professionaalidega. Panin mõtted kirja oma Facebook´i lehele. Saab lugeda siit.


16.10.2018 – Osalesin MTÜ Eesti Pottsepad juubeliüritusel ja käisin juubeliseminaril teemal “Pottsepandus tänapäeval”. Panin mõtted kirja oma Facebook´i lehele. Saab lugeda siit.


13.10.2018Käisin Savikrohvi koolitusel, mis oli korraldatud MTÜ Rahvusliku Ehituse Seltsi poolt Pärandehituskoolituste Festivali raames Loodi mõisas.

Savikrohvi koolitus 13.10.18

Koolituse eesmärk oli savi kui materjali tutvustamine ja just sellisest vaatevinklist, et savi kui materjal koduaaia alt. Koolituse ajal õppisime looduslikku savi valima ja krohviseguks timmima. Koolitus andis praktilise kogemuse maasavi valimisele ja sellest sobiva krohvisegu valmistamisele.


01.10.2018 – Lisasin kodulehele mõned videod, milles räägin endast, oma tööst ja annan nõuandeid. Arvan, video – hea võimalus tutvuda. Saamegi tuttavaks!


24.09.2018 – Olin loengul teemal “Vanade majade soojapidavuse tõstmine”.

Tartu Restaureerimiskeskuses jagas oma teadmisi Üllar Alev, kes hiljuti sai doktorikraadi inseneriteaduses. Tema doktoritöö peamiseks teemaks oli mitmesugused vanad hooned ja nende soojustuslahendused. Kokkuvõte loengust – loe siit!


20.09.2018 – Käisin kuulamas huvitaval loengul teemal “Tuleohutus vanas puitmajas”.

See loeng oli korraldatud Tartu Restaureerimiskeskuse poolt ja lektoriks oli tuleohutuse spetsialist Erki Remmelkoor. Sain palju kasulikku informatsiooni ja tegin selle kohta kokkuvõtte – loe siit!


14.09.2018 – Nüüd olen MTÜ Eesti Pottsepad täisväärtuslik liige!

Olen avatud uuele kogemusele ja koostööle oma Kolleegidega! Soovin olla kursis uuendustega ja annan endast parimat pottseppade varasemate põlvkondade kogemuste säilitamisel.