CV

JAANUS JÄRVEKÜLA


Jaanus Järveküla
Jaanus Järveküla

Olen meister ja 4. kategooria pottseppKutsetunnistus nr. 137210.

Hariduselt olen lõpetanud loodusmajanduse eriala. Ehitus valdkonnas olen tegelenud alates 2006 aastast. Kõik need aastad on praktiseeritud erinevatel ehitusvaldkondadel, millest suurima osa on moodustanud loodusehitus.

Igal aastal käin regulaarselt koolitustel teiste meistrite käe all õppimas, omandan uusi tarkusi, mida ka esimesel võimalusel alati praktiseerin. Näiteks, olen läbinud põhumaja koolituse, maasavi olen tutvunud koolitustel ja hiljem olen sellega teinud väga põhjaliku tutvuse, olen seda imelist materjali õppinud tundma. Olen läbinud mitmeid pottsepateemalisi kursusi, et olla informeeritud pidevalt muutuvatest standartitest. Olen õppinud seda, mida tehakse mujal.

Minu jaoks on unustatud vana aegumatu. Enamus materjale, mida kasutatakse üldehitusel, tulevad metsast ja maa seest, kuid on töödeldud. Minu ideaal on tuua nad inimesteni võimalikult vähetöödeldud kujul. Kaitse märgid kindakrovil, savikrohvil. Meistri poolt loodud krohv ja maja omaniku käsi, mis loob kaitsemärgi – omandi märk sellele, kus elatakse. Looming on ajatu, ja vaid loomingut tehes tunneme, kuidas hing laulab.


JULIA JÄRVEKÜLA


Julia Järveküla
Julia Järveküla

Olen oma Mehele abiks ja toeks. Kodulehe “Perenaine”. Hariduselt olen arst. Jätkan õpinguid Tartu Ülikooli residentuuris peremeditsiini erialal. Hetkel olen lapsehoolduspuhkusel. 

Minu ülesanne on igati aidata oma Mehel enda potentsiaali avastamisel ja oma missiooni leidmisel. Soovin aidata Temal luua oma “keskkonda” tööks ja loominguks. Arvan, et töö peab olema loominguline, – ainult siis see toob tõelist naudingut ja tervist Tegijatele, töö Tellijale aga kasu ja rahulolu. Igapäevaliselt näen, kui tähtis ja kui palju meeldib minu Mehele see, mida Tema teeb; kuidas üritab anda endast parimat; kui palju väärtustab oma Klienti ja enda tööd. Eriti meeldivad Temale huvitavad ja keerulisemad projektid, mille tehes saab ennast ületada ja õppida juurde.

Minu roll on ideede genereerimine ja jagamine; väikeste ülesannete tegemine, näiteks, kodulehe uuendamine ja haldus, tehtud tööde portfooliosse lisamine.