- Mis tähendab loodusehitus? Mis tööd kuuluvad loodusehitusvaldkonda?
- Mis vahe on loodusehituse ja üldehituse vahel?

Vaata video!
Autor: Jaanus Järveküla
LOODUSEHUTUS
Loodusehituse põhiolemus seisneb selles, et materjalid jõuavad tarbijani võimalikult vähe töödeldud kujul, säilitades oma omadused, ja ei sisalda kemikaale ega muid mürgiseid aineid.
Loodusehituse moto on väga lihtne: “Maast kasvanud majad”. Maja, mis on maast kasvanud, hingab inimesega ühes rütmis, on allergiavaba, ja omab väga väikest ökoloogilist jalajälge.
Loodusehitus ja selle rakendamine pottsepatöös, – see on töö, mida tehes, tunned, kuidas hing laulab. Maast kasvanud kodu-ürgkodu, – koht, mida me ei mäleta, kui me ei meenuta.
LOODUSEHITUSE VALDKONNAD
Savikrohv. Lubikrohv. Tadelakt. Geolakt. Mätaskatused. Kindakrohv. Pakkpõrandad. Savipõrandad. Põhumajad. Tampsavi seinad. Unklauad. Maakivi tööd. Roomati paigaldus.
ÜLDEHITUS
Kui inimene üldse on kunagi koopas elanud, siis ehituse alguseks saame lugeda seda aega, kui inimene pistis oma nina jäädavalt koopast välja ja algas rajama hooneid, mis kestsid vähemalt sama kaua, kui inimese tolleaegne eluiga. See, mida näeme täna enda ümber, saame lugeda üldehituse valdkonnaks. Loetlen mõned üldehituslikud tööd, mida teostab Stone and Crystal OÜ.
ÜLDEHITUSE VALDKONNAD
Puitkarkassi tööd. Müüritööd. Fassaadid. Plaatimine. Kipsitööd. Katuse tööd. Siseviimistlus (maalritööd, parketipaigaldus, jne). Korterite ja majade remont.
Tutvu Stone and Crystal OÜ´i teenustega siit!