TEENUSED TÖÖ TELLIJALE

Tutvu meie poolt pakutavate teenustega! 

Meie teenused


POTTSEPA TÖÖD


4. kategooria pottsepp Jaanus Järveküla

Vaata meie portfoolio!Vaata ka…Hetkel me kasutame oma töödes nelja erinevat šhamoti tüüpi: saksa šhamotti (saksa valge ja saksa roosa), ukraina šhamotti ja vene šhamotti. Kõikide šhamottide paigalduse puhul lähtume antud asupaiga eripäradest – millistel temperatuuridel, millistes tingimustes, jne.

Teostame küttekoldeid laias valikus: pliidid, ahjud, kaminad, rakettahjud, soometüüpi pliidid, välikaminad, suitsusauna kerised, vene sauna kerised, jne.

Väliskujunduses piirab teostust ainult fantaasia!

Igale teostatud korstnale, ahjule, pliidile, kaminale anname ahjupassi. Pärast sissekütmist mõõdame üle ka temperatuurid, mis lähevad küttekoldest korstnasse ja millised temperatuurid korstnast väljuvad. Kõik need andmed kirjutame ahjupassi.


KORSTNA PITSID


4. kategooria pottsepp Jaanus Järveküla

Vaata meie portfoolio!Vaata ka… Korstna pitsides oleme hoidnud võimalikult vanat kujundust. Korstna pitsi saab lugeda igati hoone välisilme kujundajaks ja ehiselemendiks.

Teostame väga erineva kuju ja suurusega pitse. Saab tellida ka sädemepüüdjaga pitsi, kus sädemepüüdja ülesannet täidavad kivist kaared.

Pitside puhul lähtume sellest, millise temperatuuriga gaasid jõuavad üles. Vastavalt sellele teostame kortsna pitsi sisu. Välisilmele see loomulikult mingeid piiranguid ei sea, aga elueale annab see juurde märkimisväärselt.

Oma tehtud korstna pitsid katame happekindlast, roostevaba plekist korstnamütsiga, millele paigaldame ka kaare vastavalt valdavate tuule suunale. Kaar hoiab ära lõõri pinna erosiooni.


MAAKIVI TÖÖD


Vaata meie portfoolio!Vaata ka…Maakivi ehituses on üks ilusaimaid ja kordumatumaid mustreid. Meie esivanemad ei ehitanud asjata maakivist. Maakivi kordumatus, vastupidavus, praktilisus ja hea sisekliima olid ka neile ülimalt tähtsad.

Hetkel me taasavastame uuesti unustatud vana. Teostame erinevaid maakivitöid. Meilt saab tellida töid nii murtud maakividest, kui ka murdamata kividest (põllukivid).

Teostame maakividest müüride taastamist ja uute loomist; maakivist väliköögid; maakivi voodriga pliidid, ahjud, kaminad, sauna kerised. Toodame ka maakivist dekoratsioone, lõikame valmis kivid ja paigaldame neid.


MÄTASKATUSED


Mätaskatuseid teostame traditsioonilisel viisil. Ainus, mis eristab meie teostust traditsioonilisest meetodist, on see, et me ei kasuta aluskattena kasetohtu.

Meilt saab tellida nii-öelda ka põua ajal igihalja katuse, kus me kasutame dreneerivat kihti ja vett hoidvat kihti. Tegemist on raske katusega, mis nõuab selle all olevalt hoonelt teatud eripärasid: katuse kalle on parem, kui ei ületa 15 kraadi. Seda just hooldamise mõttes, sest mätaskatus tahab saada suvel pidevat hoolt, nimelt niitmist.

Taimede valikul mätaskatusele me võrdleme looduslikke kooslusi ja antud olukorda, et välja selgitada sobiva.


MANDALA KATUSED


Mandala katused on Eestis vähe levinud ja seda eelkõige teadmatusest.

Tegu on reeglina ümara katuse tüübiga, mida saab ehitada nii prussidest, kui ka jämedamatest okstest. Väiksemad katused ei vaja keskele tugiposti ja saab viimistleda katuse nii, et keskele jääb aken.


LAUDKATUSED


Laudkatuste puhul on tegemist suhteliselt vana ehituslahendusega. Laudkatuste puhul on üks ülioluline faktor – jälgida puu toimet ja vaadata, et lauad kaarduksid katuse poole.

Enamasti tehakse laudkatuseid servatud lauast, mis lihtsustab alumistele laudadele vee äravoolu soonte tegemist, kuid pealmised kattelauad võib paigaldada ka servamata lauast.

Laudkatuste puhul pöörame erilist tähelepanu tõrvamisele. Tõrvale lisame juurde teisi looduslikke tooteid, mis tõrvamist toetavad. Siis tõrva kuumutatakse, kuni see hakkab ajama valget auru ja kanname saadud segu kuivale pinnale võimalikult kuumas olekus. Selline tehnoloogia tagab sellisele katuse tüübile kestvuse.


SAVIKROHV


Savi puhul on tegemist hämmastava materjaliga. Savi hingab, seob niiskust ja annab seda vaikselt välja, konserveerib puitu ja, mis peamine, – hingab inimesega ühes rütmis. Materjal mida saab ammutada pea igalpool maa seest.

Maasaviga muidugi tuleb eelnevalt läbida mõned protseduurid, kuid need ei muuda savi omadusi, ja selle protseduuri vältel ei lisata mingit keemiat. Selleks lihtsalt ei ole vajadust!

Savikrohviga kaetud ruumides on hea olla, ja on tunda kuidas õhk on mõnusalt teistsugune ja hea.

Savikrohvi me katame hiljem kaseiinliimiga, metüültselluloosiga.


LUBIKROHV


Lubjal on mõned omadused sarnased savile. Näiteks, puidu konserveerimine, niiskuse sidumine endasse ja selle vaikselt eraldumine. Lubikrohv on tugevam kui savikrohv. Lubikrohvida on ka oluliselt lihtsam, aga omadused on neil mõlemal ülimalt head. Lubi, nagu savigi, loob väga head sisekliima. Tegemist on elava materjaliga, mis jääb elavaks ka pärast paigaldust.


KINDAKROHV


Vaata meie portfoolio!Vaata ka… Kindakrohvi me teostame erinevate krohvidega, vastavalt olukorrale ja Kliendi soovile.

Kliendi soovil loome kindakrohvi sisse ka vastavaid dekoratsioone maakividega, telliseimitatsiooniga jne. Ka siin seab põhilised piirid fantaasia!

Kindakrohv oma väljanägemise poolest on relieefne ja on ülimalt hea vanade seinete kõveruste peitmiseks. Kindakrohvi muster on alati kordumatu, on võimatu teha kaks korda järjest täpselt sama mustrit.

Kindlasti ei saa liigitada, et kindakrohv sobib ainult maamajja, mitte aga korterisse. Kindakrohv sobib tegelikult kõikjale, sõltub lihtsalt ainult kujundusest ja soovist.


SAVIPÕRANDAD


Savipõrandaid me soovitame eelkõige magamistubadesse ja ruumidesse, mis on madalama koormusega. Savipõranda sisse saab paigaldada ka põrandakütte.

Oma tehtud põrandad me katame ka vastavate looduslike toodetega, mis muudavad savipõranda elavaks ja muudavad pinna tugevaks. Pärast pinnatöötlust on savipõrand hästi hooldatav ka.

Savipõrand on väga mõnus palja jalaga kõndimisel!


PAKKPÕRANDAD


Pakkpõrandad sobivad eelkõige väliköökidesse ja erilist interjööri vajavatesse töötubadesse. Pakkpõrandad taluvad suurt koormust.

Pakkpõranda peal on väga mõnus kõndida, sest see on tervisele oluliselt parem, kui betoonpõrand.

Enamasti teostame pakkpõrandat kas tammest, haavast või lehisest.


LAUDPÕRANDAD


Laudpõrandaid teostame väga laias puiduvalikus, vastavalt Kliendi soovile. ‘

Oleme teostanud põrandaid tamme, saare, kuuse, männi ja kase puidust.

Meilt saab tellida laudpõrandale ka viimistluse: lakkimine, õlitamine, peitsimine, toonitud õliga õlitamine, jne.


TAMPSAVI SEINAD


Tampsavi sein on sein, mis on koostatud vertikaalprussidest, mille vahel omakorda on põimitud paju vitsad. Vitsad moodustavad savi krohvile vastava krohvimati, millele on võimalik segu paigaldada. Tampsavi seinte aluskrohvi teostame alati cob seguga. Viimistluse teostame aga peenseguga.

Tampsavi sein on mõnusalt paks ja omapärane, hoiab ruumides head sisekliima ja summutab müra.


SUITSUSAUNA KERISED


Teostame erinevas mõõdus suitsusauna keriseid, vastavalt ruumi eripärale ja kütmise iseärasustele.

Suitsusaunas saadav leil ja elamus ei ole võrreldav ühegi teise saunaga!

Meilt saab tellida töö erinevate pinnaviimistlusega, puhtalvuugil, krohvitud, maakivi voodriga, jne. Viimistlus on vastavalt Kliendi soovile.

Anname soovitusi ka kivide valikul ja teostame soovi korral täislahenduse Teie kerisele.


VENE KERISED


Teostame ka vene keriseid. Neid keriseid tehti enamasti metallkestaga. Meie teostame neid kivist. Meil on olemas oma lahendus, kuidas muuta kerise sisepind suuri temperatuuri kõikumisi taluvaks ja ka leili vee erosioonile vastupidavaks.

Vene kerise kütmine võtab küll aega terve päeva, aga leil, mis sealt hiljem saadakse, kestab samuti terve õhtu. Piisavalt suure kerise puhul on võimalik sellest ka veel hommikul sooja saada.

Pinnaviimistlust saab tellida vastavalt soovile, puhtalvuugil, krohvitud, või maakivi voodriga.


UNKLAUAD


Unklauad olid meie esivanemate hoonetel ainuke ehiselement. Tavaliselt tehti neid kas hobuse või linnupeaga. Unklaudade ristumiskoha all oli unkauk, mille kaudu liikusid uskumuste järgi kratid. Usuti veel, et unklaudade all räägitud sõnad omistavad erilise väe ja unklaudade all öeldus sajatus saab eriti võimsalt väestatud.

Meie galeriist leiate sauna, millel samuti on unklauad. Seal on lõikatud unklaudade otstesse hundipead, mis uluvad idast läände.


REHETUBADE RESTAUREERIMINE


Teostame rehetubade osalist ja täielikku restaureerimist. Alustades põranda loomisest lõpetades viimistlusega. Vahetame mädanenud palgid, lihvime palgid, teeme esinduslikuks vana ja väärika ruumi.

Ka meie galeriis on olemas ühe rehetoa taastamise pildid.

Rehielamuid on meill säilinud võrdlemisi vähe. Seda suurem on roll nende säilitamisel ja eksponeerimisel.


PALKSAUNADE JA SAUNADE EHITAMINE


Vaata meie portfoolio!Vaata ka…Meilt saab tellida sauna, vastavalt soovile, ja sinna, kuhu soovite. Teostame uute palksaunade montaaži ja viimistlust koos kõige sinna juurde kuuluvaga. Remondime ka vanu saunasid ja kohandame vastavaks hetke vajadustega.

Mitte ükski ülesanne ei ole meie jaoks liiga keeruline!


SERVAMATA LAUAST FASSAADID


Teostame servamata laudadest fassaade, lagesid, seinu, jne.

Tegemist on huvitava materjaliga, mida saab muuta väga lihtsate vahenditega väga ilusaks ja interjööri sobivaks.

Oleme teostanud servamata lauast lagesid kase, musta lepa, saare ja kuuse puiduga. Fassaadides kasutame kuusepuitu.

Fassaade teostame kõige sinna juurde kuuluvaga (karkass, vill, tuuletõke, näriliste võrk).


PALKHOONETE MONTAAŽ JA VIIMISTLEMINE


Omame pikaajalist kogemust selles vallas. Olenemata suurusest ja keerukusest, monteerime palkhoone Teie vundamendile ja viimistleme vastavalt Kliendi soovile.

Palkhooned on kapriissed just oma järelvajumise poolest. Seal on väga palju nüansse, kus tuleb lihtsalt teada, kuidas mingit osa lahendada ja mida arvestada.

Omaduste poolest on palkmaja väga tervislik ja mõnus kodu.


KORTERI REMONT


Vaata meie portfoolio!Vaata ka…KÜSI HINNAPAKKUMIST!