KERSTI AHI (2019)


Jaanus Järveküla

vaata video!Suure kolde ja uksega ahi, mille lõõristik on lahendatud ringlõõrina. Kliendi soov oli teha ahjus süüa ja sellepärast on ahi teostatud ka umbkoldena. Ukse taga on tuharest, mis on lihtsasti eemaldatav ja kuhu saab tõmmata pärast ahju kütmist ka tuha ja söed. nii saab selles ahjus teha ka leiba. Sellist leiba nagu tehti vanasti: taignast päts, mille alla asetati kapsaleht, et tuhk ja tainas kokku ei puutuks.

Ringlõõr teeb kolde võlvil kolm tiiru ümber ahju ja saavutab lõõri pikkuseks 5.4 meetrit. Ahju keskel on massiivne akumulaator, mis salvestab sooja ja eraldab seda aeglaselt ahju väliskesta. Viis puhastusluuki annavad mugava ligipääsu lõõri põhjadesse, pöördsiibri ja slepe juurde tagamaks võimalikult efektiivse ja kiire puhastamise.

Välisviimistlus on lahendatud Lode Janka punase telliste ja Lode Krypton musta tellistega. Punase ja musta kombinatsioon on vastuvõetav ja looduses esinev värvikombinatsioon. Looduslikud kombinatsioonid sulanduvad hästi ühte ja loovad mõnusa koosluse.

Ukse kohal oleva kiillõike oleme alati teinud igale ahjule ainuomaselt tagamaks kordumatuse ja disaini.1 Comment

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s